Egyszerű megnyitások

 

Példa egy egyszerű, 2 fiú - 2 lány megközelítésre:

"Sziasztok... a barátom nem idevalósi (mutasd be őt) ... ti honnan ismeritek egymást?" Ez nagyobb csoport esetén is alkalmazható. "Ti itt mind honnan ismeritek egymást?" Nagyszerű szöveg, különösen, ha kiderül, hogy a kiszemelt lány partnere, aki azt HITTE, hogy most randiznak, rájön arra, hogy valójában csak ELKÍSÉRTE a lányt, aki kijelenti, hogy nem foglalt és felajánlja magát hódításod tárgyának :-)


Példa a mintával való megnyitásra:

"Biztos vagyok benne, hogy neked is volt részed néhány nagyon érdekes élményben életed során. Tudod, olyan érdekes és magával ragadó élményekre gondolok, mint például amikor gyerekkorodban elvittek a múzeumba, és ott elmerültél a csodákban és annak az örömében amiket láthattál. Ha el kellene mesélned a legizgalmasabb emlékedet, mondjuk amikor találkoztál valakivel, vagy egy helyet, ahol megfordultál, vagy valamit, amit korábban tanultál és még mindig érdeklődsz iránta, mi lenne az?

Egy másik megközelítés mintával:

"Elnézést (hogy megállítsd), csak köszönetet szerettem volna mondani"

A kíváncsiság hangja egyből megszólal benne. Szinte biztos, hogy megkérdezi, hogy miért, bár semmi furcsa nincs abban, ha nem. Folytatásképpen alkalmazd a jól bevált kapcsolat-kialakító mintákat...

"Volt már olyan napod, amikor olyan közömbösnek éreztél mindent... nem voltál igazán boldog, de valójában szomorú sem. Mintha csak sodródnál az eseményekkel. És akkor hirtelen belebotlasz valakibe, akinek hihetetlenül kedves és gyönyörű mosolya van, és ettől csodálatosan érzed magadat egész nap?"

Ennél a pontnál már szinte majdnem biztos, hogy elmosolyodik, vagy valamilyen mértékű pozitív választ ad.

"Szóval csak szerettem volna megköszönni, hogy bearanyoztad a napomat... Bár tudod kár lenne, ha ez lenne az utolsó alkalom, hogy láthassam a gyönyörű mosolyodat... mi is a neved?"

Példa arra, hogyan lehet a lányokat megközelíteni kávézókban, alkalmazva a minták néhány jellegzetességét:

Sétálj feléje úgy, hogy láthasson (jobb ha úgy tűnik, mintha magabiztosan közelítenéd meg, minthogy hátulról odasettenkednél).

Ülj le mellé, miközben egy széles mosollyal az arcodon úgy beszélgess vele, mintha egész életedben ismerted volna (hirtelen megváltozik a viselkedése, és azon tűnődik, hogy vajon ismer-e).

Kezdeményezz egy érdekes párbeszédet (használj mintákat). A párbeszéd:

F: Na, hogy telt a napod? [leül]
L: Jól... hát a tiéd? (Tipikus válasz, ha szimpatikus volt az introd)
F: Eddig nagyszerűen (próbálj meg azért hozzá igazodni, ha nagyon lehangolt, akkor próbálkozz a "nem rossz"-al). Fantasztikus napom volt a munkahelyemen, utána pedig az egyik legrégebbi barátom, akivel már jó régóta nem beszéltem, felhívott. Tudod, milyen nagyszerű érzés olyannal beszélni, akit már ezer éve nem láttál; remek érzés újra találkozni"
L: Ez csodás, nekem is vannak ilyen barátaim.
F: Olyan, akiben megbízol, és mindig jó érzés vele beszélgetni?
L: Igen, már nagyon régóta ismerem. ...
F: Most mennem kell, nagyon jót beszélgettünk. Ha megadod a számodat, beszélhetünk újból.

"Milyen volt a napod" jellegű kapcsolatépítés:

1. példa:

Odasétálsz hozzá és (őszintén érdeklődve) megkérdezed:
- Hogyan telt a napod?
Egy másodperc törtrésze alatt végigszalad a nap eseményein, mosolyog, és azt mondja "Nagyszerűen!" A mosolya ragadós, így már a te arcodon is ahhoz hasonló ül, mikor válaszolsz.
"Nagyszerű! Az enyém is. És mit csináltál?"


Nagyszerű napja volt. Neked is. Kisebb mértékű kötődést érez irányodban (egyelőre), és minden további nélkül kész megosztani veled jókedvét. Ez oda vezet, hogy elmeséli, mit csinált, hogy ilyen nagyszerűen érezte magát; mondataiban pedig rengeteg olyan szálat találhatsz, amely mentén tovább görgetheted a beszélgetést.

2. Példa

Odasétálsz hozzá és - őszintén érdeklődve - megkérdezed:
- Hogyan telt a napod?
Egy másodperc törtrésze alatt végigszalad a nap eseményein, felsóhajt, és azt mondja "Szörnyen". Szomorúsága ragadós, így együtt érző arcot vágva megkérdezed: "Miért, mi történt?"

Ezután elméletileg elmeséli, hogy mi történt; nagyszerű lehetőséget adva ezzel arra, hogy megmutasd neki, hogyan lehet valakit ilyen pocsék hangulatából kihozni. Hallgasd meg. Amíg a férfiak rossz hangulat esetén az okokat keresik, a nők inkább szeretik megosztani érzéseiket. Ha pedig kipakolt, már ki is alakítottad vele a kapcsolatodat. Itt az ideje megváltoztatni a hangulatát és feldobni. Nem könnyű, de megoldható.

3. Példa

Odasétálsz hozzá és - őszintén érdeklődve - megkérdezed:
- Hogyan telt a napod?
Fáradtan ezt feleli: "Unalmas"
Folytatod, eközben az élet parányi szikráját keresed a szemeiben.
"Ebben az esetben, hogyan telt a tegnapi napod?"
Felsóhajt. "Ugyanolyan."
Vészhelyzet! Szükségünk van 50 mg adrenalinra, sürgősen!
Mivel úgy gondolod, hogy itt az ideje egy jót mulatni, kezeidet széttárod (mintha egy kifogott hal nagyságát szeretnéd megmutatni) és azt mondod: "Szóval biztos vagy benne, hogy nem vagy *ennyire* jókedvű?"
Rád néz, kis szünet, majd: "Nem vagyok."
Közelebb hozod a kezedet. "Talán csak ennyire vagy jókedvű?"
Látja már, hogy mire megy ki a játék. A szája szélében az a kis izomrándulás csak nem egy sietve leplezett mosoly volt? "Nem igazán."
Az egyik kezeden a mutató és a hüvelykujjad között kis rést hagysz, és mosolyogva, de komolyan megkérdezed: "Nem gondolod-e lehetségesnek még ha csak a legkisebb mértékben is, hogy *ennyire* jókedvű legyél?"
Ha mosolyt tudsz varázsolni arcára ezzel, akkor imádni fog.

<<< vissza >>>

 

© 2005 Csajozás Team. Minden jog fenntartva!
Created ByFreeFlashIntros.com

.: Menü :.
Életrajz

 

   .: Kapcsolat :.
Cím:
Email:
csajozz @ nyc.com